جزایر پرنس – مناطق استانبول

Princes Islands - Best Districts of Istanbul

مرکز جزایر ، که یک استان از استانبول را تشکیل می دهد ، بیوک آدا است و در هیبلی آدا ، بورگاز آدا ، کینالی آدا و صدف آدا سکونتگاه هایی وجود دارد. در سیوری آدا، یاسی آدا ، جزیره کاشیک و تاوشان هیچ شهرک دائمی و منظمی وجود ندارد.

آب و هوای جزایر مشابه استانبول است. دما چند درجه بالاتر است. در زمستان کمتر برف و در تابستان کمتر از سایر مناطق استانبول باران می بارد. پاییز به طور کلی گرمتر از بهار است.

خانه ها بیشتر به عنوان خانه های ییلاقی ، یعنی خانه های دوم مورد استفاده قرار می گیرند. بخشی از جمعیت ساکن در استانبول کار می کنند و روزانه با کشتی به شهر می روند. این منطقه دارای گیاهان غنی و متنوعی است. ماکی و کاج پوشش طبیعی غالب را تشکیل می دهند.

فاصله جزایر از مرکز بین 7 مایل دریایی و 13.5 مایل دریایی (25 کیلومتر) است که نزدیکترین فاصله آن به کینالی آدا و دورترین جزیره تاوشان است. افرادی که می خواهند آخر هفته یا یک تور یک روزه به جزایر بپردازند و از شر ازدحام و سر و صدای شهر حتی برای کمی خلاص شوند ، خود را در جزایر می بینند.

در جزایر نزدیک به هزار بنای تاریخی وجود دارد که اعتقاد بر این است که پیشینه آنها 2000 سال است. قدیمی ترین بنای تاریخی شناخته شده در جزایر ، قلعه آنتیگونی است که توسط دیمیتریوس پولیورکیتس به یاد آنتیگونوس ، یکی از فرماندهان اسکندر بزرگ ساخته شده است.

از آنجا که در دوره بیزانس محل تبعید اشراف و شاهزادگان بود ، نام جزایر در منابع غربی به عنوان جزایر پرنس ذکر شده است.

جزایر یکی از مکانهای پر رفت و آمد برای افرادی است که می خواهند تعطیلات آرام و آرام خود را بخصوص در تابستان سپری کنند. پروژه هایی با ارزش سرمایه گذاری بالا در جزایر شروع به افزایش می کنند. اخیراً جدا از خانه هایی به صورت آپارتمان و خانه های مستقل ، آپارتمان ها نیز خصوصاً توسط خانواده ها مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند.

با در نظر گرفتن میانگین های سالانه ، محله هایی که از سال 2020 بیشترین ارزش را در منطقه جزایر کسب کردند ، هیبلی آدا ، مادن، نیظام ، بورگاز آدا و کینالی آدا بودند.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Search
Price Range From to